O nás

 

Společně s angažovanými lidmi ze saské Švýcarsko sdružení provozuje galerie a pokoje událostí ´´Werkstatt 26´´ ve Königstein/ saské Švýcarsko s dostatečným prostorem až pro 60 osob. Kdy byste chtěli prospět místnosti pro vaši akci nebo soukromé oslavy prosím kontaktujte nás.

 

 (Klick)

 

V roce 2018 provozovali tři umělci galerii na Pirnaer Str.26 v Königsteinu, která se rychle vyvinula v prostor pro setkání a diskuse v Königsteinu. Workshop 26 je „zázrakem pro Königstein“, jak jedna osoba z Königstein je potěšená (citát, DNN, 5. října 2018) Umění náhle změnilo klima v Königsteinu, jak si někdo uvědomuje. „Najednou umění - věci se pohybují vpřed“ (citát, DNN, 05.10.2018). Mezitím sdružení weltbewusst e.V. organizuje dětské výtvarné kurzy a workshopy v prostorách Werkstatt 26 a z dlouhodobého hlediska by chtělo zřídit sociokulturní setkání nebo vícegenerační dům v Königsteinu, který Königstein povzbudí, podnítí výměnu a dá nové impulsy.

 

Děti, rodiny, dospělí a senioři by měli být spojeni prostřednictvím hudby, umění a kultury. K dispozici je dětská výtvarná a dětská knižní dílna, šicí dílna (se střední školou v Königsteinu), scénická dílna a opravna. Tyto práce jsou vystaveny ve výloze galerie v dílně 26. Umělci z Drážďan a Berlína také využívají galerii k prezentaci svých uměleckých děl na pravidelných výstavách.

 

Od roku 2016 v Königsteinu probíhají narativní kavárny, do nichž rodiny uprchlíků z příslušných zemí původu vaří typická jídla a vyzývají všechny lidi z Königsteinu, aby jedli a tancovali společně.

 

Nabídku ´´Kleiderstube´´ (sociální výměna oblečení) je otevřena každé úterý a nabízí oblečení a náčiní za malý dar. Máte doma oblečení, která nechcete vyhodit, ale už sami sebe nepotřebujete? Nebo byste chtěli přispět k ochraně životního prostředí a vyhnout se zbytečné spotřebě? Tak se prostě někdy zastavte!

 

Lidé, kteří se v Königsteinu chtějí do něčeho pustit, mají celou řadu nápadů. Společně s vámi chceme tyto nápady realizovat a vybudovat místo setkání v Königsteinu.

 

Tým Werkstatt 26

 


team

Juliane Dietrich

Koordinátor komunální integrace pro Königstein a skupinu pro pomoc uprchlíkům.

Prostřednictvím nich fungují všechny registrace kurzů.

 

Více zde

Johannes Dietrich

Vede setkání oprava nabídku ´´Kleiderstube´´ (sociální výměna oblečení)

 

 

Více zde

 

 

AG Flüchtlingshilfe und Weltbewusst e.v.

 

Síťování každého vede k úspěchu

 

 

Více zdeNadja Göschel

Peggy Hentschel

 odpovědný za web, leták a kreativní dílnu

 

Julia Gesell


Marlene Christoph

Uprchlický sociální pracovník pro Diakonie Pirna pro Königstein a okolí. Podporuje v koncepční a administrativní oblasti a poskytuje impulsy z hlediska integrace.

 

Více zde: Diakonie Pirna

 

mnoho dalších pomocníků

Ludmilla Förster,

Yvonne Brix,

Marcos Vargas,

Petra Hering,

Vivien  (skupina procházení),

Niso Karakhonova,

Ankita Chohan, 


Partner pro spolupráci